Przygotowanie do ciąży

Coraz to więcej pań, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

Przygotowanie do połogu

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż znaczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niesłychanie szybko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym poprawniej, ponieważ ćwiczenia dają wtedy poprawniejsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, bardzo ważną kwestią są także treningi oddechowe, jakie wypada w następnej kolejności jak zazwyczaj powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe damom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie prędko zezwala ona powrócić do normy i czuć się poprawnie. Dużo pacjentek twierdzi, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub też niedogodności bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *